Background image

Proč je předsvatební focení důležité

Share This
Každá z nutných položek ve svatebním seznamu, který vedete jako pojistku, že na nic nezapomenete, si určitě budete chtít vyzkoušet, abyste věděli, jestli bude všechno vypadat podle vašich představ. Sjednáte si schůzku s kadeřnicí, vyzkoušíte si svatební make-up, obléknete si svatební šaty a oblek, domluvíte se s květináři a cukráři… Často se ale zapomíná na to, že svatební fotografie je dobré vyzkoušet také. Nejlepší je, když víte ještě před svatbou, jak bude zpečetění vaší lásky zvěčněno. A k tomu slouží právě předsvatební focení.

PŘEDSVATEBNÍ FOCENÍ

Každou z nutných položek ve svatebním seznamu, který vedete jako pojistku, že na nic nezapomenete, si určitě budete chtít vyzkoušet, abyste věděli, jestli bude všechno vypadat podle vašich představ. Sjednáte si schůzku s kadeřnicí, vyzkoušíte si svatební make-up, obléknete si svatební šaty a oblek, domluvíte se s květináři a cukráři…


Často se ale zapomíná na to, že svatební fotografie je dobré vyzkoušet také. Nejlepší je, když víte ještě před svatbou, jak bude zpečetění vaší lásky zvěčněno. A k tomu slouží právě předsvatební focení.


Ještě předtím, než se pustíme do výhod předsvatebního focení, vám odpovíme na otázku, která na začátek napadne každého: Je nutné bezodkladně absolvovat předsvatební focení? Nutné není nic, ale pokud vám záleží na tom, v jakém rozpoložení budete na svatbu vzpomínat, a hlavně co vám je bude připomínat, je to přinejmenším vysoce doporučeno. Napadá nás hned několik důvodů, proč:


Seznámení se s fotografem

Předsvatební schůzka nemusí být jediné hledisko, podle kterého zjistíte, jestli máte zájem o fotografovy služby. Proč jej rovnou nevyzkoušet v praxi? Má to hned několik výhod.


Zjistíte, jestli vám vyhovuje styl fotografovy práce. Neexistuje pouze jediný způsob, kterým svatební fotografové pracují; je přirozené, že různé osoby mají různé přístupy k práci, které nemusí všem vyhovovat. Proto je jednodušší zjistit dopředu, jestli jste kápli na toho pravého. Pokud ne, budete mít minimálně krásné a profesionální fotky za velice příznivou cenu.


Druhou věcí je i skutečnost, že fotograf pozná vás. Jinými slovy si vás načte tak, že vám focení, a tím i hektický svatební den, ulehčí. Fotograf chápe, jak jste v ten moment nervózní a čím vším si procházíte, protože ví, jak náročný ten den je. Sám si proto mlčky zjistí vaše vizuální přednosti a skloubí je se situací a okolím na místě, aby záběry měly ten správný šmrnc. Dohromady s nashromážděnými zkušenostmi pak zajistí, abyste byli s výsledkem spokojeni.


Zkouška nanečisto

Jak vypadá účes v zrcadle, je jedna věc. Jak ale bude vypadat na fotce? A co make-up, co když vyberete nesprávný odstín, kvůli kterému nebudete správně ladit? Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet nanečisto. V den, kdy si budete zkoušet účes, make-up, oblečení a další věci, si pozvěte fotografa, ať vás zvěční. Vyřešíte několik otazníků najednou.


Pokud nemáte oblíbené místo, nechte fotografa, aby vám v rámci předsvatebního focení vybral dechberoucí lokaci (skoro tak úžasnou jako místo, kde se budete brát), kde zjistíte vaše nedostatky a vyladíte chyby. V rámci vašeho velkého dne vás pak překvapí už jen máloco.


Už nebudete nervózní

Většinou to ale není pouze o věcech. Dost často je to (ve skrytu duše) hlavně o vás. Jestli nejste zvyklí stát před hledáčkem kamer nebo foťáků celý den, tvářit se příjemně a vypadat dobře, svatební focení pro vás může být úplně nadpozemským zážitkem. Zvláště trémistům bychom předsvatební focení vřele doporučili.


Ono stát před fotoaparátem někoho, s kým jste již měli šanci focení vyzkoušet, poznat se s ním a předvést pár póz typických pro svatební focení, je přece jen příjemnější. Nezapomeňte také na to, že se budete před dotyčným na sebe láskyplně dívat, dotýkat se, a dokonce i líbat, což před „cizím“ člověkem nemusí být každému příjemné. Zvlášť, když dělá záznamy.


Další výhody

Velkým plusem předsvatebního focení je možnost naaranžování kompozice podle vlastních představ. Co to znamená? Vyberete si kterékoliv místo, kde fotky pořídíte, a vyhnete se případné improvizaci na místě. Navíc můžete získat fotky v denní době, v níž se svatba nebude konat. Nádherná noční obloha, rozbřesk, zlatá nebo modrá hodinka… nic není nemožné.


No a v neposlední řadě se jedná i o cenu. Co se týká konkrétně našich služeb, pokud si nás objednáte na svatbu, předsvatební focení budete mít za zvýhodněnou cenu. Záleží nám totiž na tom, abyste si byli během vašeho velkého dne sebejistí a dobře naladění. Dobrému fotografovi jde totiž přednostně o kvalitní výstup a fotografie, kterými se chce člověk prezentovat. Peníze přichází až na druhém místě.


Takže už nejspíš chápete, proč předsvatební focení není jen lákadlo, které z vás má vytáhnout peníze navíc. Jedná se o důležitý krok k tomu, aby vaše svatba dopadla opravdu co nejlépe. Pokud jste se nakonec rozhodli pro předsvatební focení, určitě nás kontaktujte!